3 Юли, 2026

Гласуват кандидатурата на Александър Андреев за председател на ЦИК

Гласуват кандидатурата на Александър Андреев за председател на ЦИК

Депутатите ще гласуват кандидатурата на Александър Андреев за председател на Централната избирателна комисия. Той е единственият номиниран за поста.

Кандидатурата на Андреев е на неправителствена организация - Федерацията на независимите студентски дружества. Предложението той да оглави изборната комисия, управляващата партия припозна като своя кандидатура. В момента Андреев е член на ЦИК и неин говорител, избран от квотата на ГЕРБ, но в миналия мандат е заемал поста по предложение на БСП.

Вчера социалистите гласуваха "против" кандидатурата му в парламентарната правна комисия.

Александър Андреев се очаква да заеме овакантения пост на подалата оставка Стефка Стоева, която преди да напусне възрази срещу промените в Изборния кодекс и прехвърлената отговорност за машинното гласуване върху ЦИК.

Вчера, след като правната комисия одобри кандидатурата му, Александър Андреев не успя да даде ясен отговор как ще се справи комисията с новите изменени задължения:

"ЦИК няма как аз да я ангажирам в момента с определен отговор, тъй като това е въпрос, който трябва да бъде обсъден в рамките на самата комисия".

Сподели:
Румен Радев: Няма да анулираме 10-годишното споразумение с Украйна

Румен Радев: Няма да анулираме 10-годишното споразумение с Украйна

Премиерът заяви също, че София няма да анулира споразумението с Киев, защото в него няма никаква конкретика

Харизанов: Обществото трябва да знае хората, работещи за него какво правят в работното и в извънработното си време

Харизанов: Обществото трябва да знае хората, работещи за него какво правят в работното и в извънработното си време

Имаше изказване на народен представител: „Български граждани, не пътувайте, защото ви следят“. Да, гранична полиция това работи, регистрира пътувания, излизания през границата и събира тази информация откакто съществува, заяви политическият анализатор.

Изчезналата 11-годишна Наталия още не е открита, търсят я и през нощта

Изчезналата 11-годишна Наталия още не е открита, търсят я и през нощта

Десетки доброволци се включиха през нощта в търсенето на момичето и 40-годишния Асен Симеонов, който я отвлече от дома на майка ѝ в село Константиново

Коментари (0)