5 Февруари, 2026

Главчев алармира: Пожарът на границата с Гърция вече е навлязъл в българска теритирия

Главчев алармира: Пожарът на границата с Гърция вече е навлязъл в българска теритирия

Димитър Главчев

На около 50 метра навътре в българска територия е навлязъл пожарът, който гори на границата с Гърция, информира служебният премиер Димитър Главчев.

Главчев, заедно с министъра на вътрешните работи Калин Стоянов, пристигна в село Петрово, за да се запознаят на място с обстановката по българо-гръцката граница, предаде кореспондентът на БГНЕС.

Утре, вторник, ще се включват в акцията два френски самолета. Във връзка сме с армията, добави Главчев.

От две седмици гори пожарът в Гърция.

Добре, че и гръцките самолети действат, просеки са направени, взети са всички възможни мерки, каза Главчев и припомни, че теренът е труднодостъпен, с голяма денивелация.

Френските самолети, които този следобед ще кацнат в Пловдив и от вторник се включват в борбата с пожара, ще черпят вода от язовир Доспат.

Хеликоптер на Гранична полиция днес ще огледа ситуацията от въздух, за да се прецизират по-нататъшни действия.

Българските хеликоптери днес няма да се включат в гасителните действия заради натрупани вече летателни часове и необходимост от почивка и обслужване. 
Сподели:

Коментари (0)

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения

Радан Кънев:  Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Радан Кънев: Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Според евродепутата обяснението, дадено в европейския контекст, се разминава с това, което е било представено пред българската публика.„Подчертавам, че това е обмен на реплики пред стотици хора - депутати и служители на депутатите, на групата и на ЕП. Никога не цитирам публично лични разговори“, заяви той