15 Януари, 2026

Главчев: Докато съм премиер, България ще е с ясна евроатлантическа ориентация

Главчев: Докато съм премиер, България ще е с ясна евроатлантическа ориентация

Димитър Главчев

Народът ни е съпричастен към страданията на народа на Украйна

"Страната ни има абсолютно ясна проевроатлантическа ориентация, последователна траектория, която следва, и това дава допълнителна стабилност и предвидимост, когато се решеват кризи или се отстояват позиции." 
Това заяви служебният премиер Димитър Главчев пред в. "24 часа".  

Той добави, че служебното правителство се придържа към Конституцията и законите на страната и се води от интересите на българските граждани.

"Още от началото на мандата ясно заявих, че докато съм министър-председател, България няма да се отклони от европейския си път и перспектива. В контекста на войната в Украйна е крайно необходимо ЕС да продължим бъдем единни и още по-категорични за възстановяването на мира в Европа." - подчерта той.   

Той коментира и отношенията с РСМ: 

"Специално по отношение на Република Северна Македония вече имах възможност няколко пъти да потвърдя, че България няма да бъде пречка за европейската им интеграция, ако страната спазва всички международни договори."

Сподели:

Коментари (0)

Няма нов закон за предоставяне на убежище, никой не подменя духа на Конституцията

Няма нов закон за предоставяне на убежище, никой не подменя духа на Конституцията

ПРАВО НА ОТГОВОР ОТ РЪКОВОДСТВОТО НА ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ ЗА БЕЖАНЦИТЕ ПРИ МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ

Божидар Божанов: Ако Радев излезе на политическия терен, той ще е наш конкурент

Божидар Божанов: Ако Радев излезе на политическия терен, той ще е наш конкурент

Политическата криза е системна, защото част от партиите са блокирани от корупционния модел, който трябва да бъде демонтиран

Почина 200-килограмовият мъж, спешно приет в "Пирогов"

Почина 200-килограмовият мъж, спешно приет в "Пирогов"

52-годишният мъж постъпи в лечебното заведение по спешност в събота с извънредно тежко чернодробно състояние, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване