Служебният премиер Димитър Главчев е започнал разговори с номинирани до момента от парламентарните сили кандидати за български еврокомисар, потвърдиха пред БНР източници от правителството.
С писмо до парламентарните групи премиерът поиска от тях номинации до края на утрешния ден, за да може правителството до края на петък да изпрати на председателя на Европейската комисия две българските предложения - на жена и на мъж.
До момента Главчев е разговарял с предложената от ГЕРБ-СДБ за български еврокомисар Екатерина Захариева, с Искра Михайлова номинирана от ДПС и с предложената от ИТН Велислава Петрова.
До момента няма върнати отговори на призивът на Главчев от парламентарните групи на "БСП за България" , "Възраждане" и от "Продължаваме промяната - Демократична България".
Още от България
Бивш офицер от КГБ: Русия удари в България, когато всички гледаха към Естония, Полша и Финландия
"Да се взриви в България единственият завод за боеприпаси, които се използват за старите образци съветска техника — аз слабо вярвам в такива съвпадения", заяви Сергей Жирнов
Рейналдо: Жертвахме абсолютно всичко, за да излезем крайни победители
"АЕК Атина е един много сериозен съперник, както и всички досега. Днес ще се порадваме, а от утре е подготвяме за следващия мач“, заяви той
Големи пожари бушуват край Благоевград и Хасково, захапаха къщи
Осем противопожарни екипа и тежка верижна техника са мобилизирани в борбата с пожар, избухнал край тополовградското село Българска поляна.