14 Март, 2026

Главчев: Гасихме пожари, запазихме хладнокръвие, въпреки политическите провокации

Главчев: Гасихме пожари, запазихме хладнокръвие, въпреки политическите провокации

Димитър Главчев

До края на годината ще изпълним и последният критерий за еврозоната

"Все повече нараства вероятността това да ни е последното заседание. Работихме на високи обороти, постигнахме основните си задачи да се организират честни и свободни избори. Гасихме пожари, запазихме хладнокръвие, въпреки политическите провокации и инсинуации, запазихме основните приоритети на България."

Това обяви преди редовното заседание на Министерския съвет  служебният премиер Димитър Главчев, цитиран от Дарик.

Той отчете, че са внесли 20 законопроекта в Народното събрание. Главчев смята, че до края на годината страната ни ще изпълни и последният критерий за еврозоната.

Внесени са и промени в Закона за движение по пътищата, който цели да се намали пътния травматизъм. "По странен начин ни се наложи и един друг приоритет - Националната детска болница. Първият етап, който е разчистване на терена, вече е приключил и то месеци преди първоначалните разчети, които с години не бяха изпълнявани." - подчерта още министър-председателят.

Главчев коментира успехите на спортистите ни на Олимпийските игри в Париж.

"Представителите, които се състезаваха от името на България, успяха да направят най-успешната Олимпиада от 20 години насам. Тук не си приписваме никакви успехи, като цяло държавата длъжник. Колкото и средства да дава държавата, те няма да са достатъчни, но трябва да благодарим на спортистите, които прославиха България." - коментира още Главчев.

"Има принос българското правителство, тъй като спортното министерство намери спонсори именно за вдигането на тежести, тъй като ги грозеше опасността въобще да не участват в Олимпиадата, да се платят нужните такси и да се финансира олимпийската подготовка. Отделно от това, ще бъдат изплатени премии до всички до осмо място." - отбеляза Главчев.

Накрая Главчев се обърна към министрите си и изрази надежда всички от тях да останат в следващия служебен кабинет, тъй като, по думите му, хората са оценили работата му.

Сподели:

Коментари (0)

Масирана руска атака срещу Киевска област, има убити и тежко ранени

Масирана руска атака срещу Киевска област, има убити и тежко ранени

Жертвите са 4, други 15 души са ранени - трима са в тежко състояние, двама в момента са подложени на оперативни интервенции

Американският удар срещу остров Харк унищожи бункери и военни складове

Американският удар срещу остров Харк унищожи бункери и военни складове

Бомбардирани са само военни цели, американският лидер е решил да не "унищожава петролната инфраструктура на острова“

Дронове поразиха петролна рафинерия и пристанище в руския Краснодарски край

Дронове поразиха петролна рафинерия и пристанище в руския Краснодарски край

Според руските власти са нанесени поражения на един сервизен кораб и на пристанищен кей