Нямам зависимости, взимам решения на база на принципи. Да спазвам законите и Конституцията ми е зависимост. Това заяви пред журналисти служебният премиер Димитър Главчев, предават от БТА. Министър-председателят отговори на журналистически въпроси, свързани с твърденията на Румен Радев, според когото „растат съмненията за зависимости на това правителство“ заради различните назначения на областни управители, директори на болници и ръководителя да Държавния авиационен оператор.
„Аз да имам зависимости? Не знам за такива зависимости“, посочи Главчев. По думите му той се ръководи единствено от принципи и законите на страната.
„Не виждам защо да му отговарям. Шефът на авиоотряда го е сменил министъра на транспорта, смените в болниците се извършват от министъра на здравеопазването. Областните управители са с решения на Министерския съвет. Всички тези действия са изцяло в правомощията на органите, които са ги извършили. Никакви нарушения няма на процедурата. Когато виждаме, че някой е по-квалифициран от друг, е нормално, който не се справя с работата си- да бъде сменен, за да може да върви по-добре“, каза още Димитър Главчев.
![Главчев: Имам зависимости - да спазвам законите и Конституцията](/static/downloads/uploads/Images_3/D/873x551_106x0_dimitur-glavchev-bgnes.jpg)
Димитър Главчев, снимка: БГНЕС
Още от България
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"
ДСБ и Атанасов ще поведат демократичните сили за победа на президентските избори през 2026 г.
Партията поема ангажимент "да работи и за единна политическа платформа на демократичната и реформаторска десница"