"Няма да бъдат забравени българските учители"
Премиерът Димитър Главчев направи коментар по актуални политически теми пред журналисти на фона на откриването на учебната година в София.
"Няма да бъдат забравени българските учители", каза той.
"Очаквам да бъде подобрено взаимодействието между Изпълнителната власт и ЦИК", каза премиерът по повод предстоящата среща днес между шестима министри и ЦИК. Той припомни, че ЦИК е основният орган, който провежда и организира изборите, а в МС има повече логистична роля.
"Аз искам да се засили ролята дотолкова, доколкото да бъдат предотвратени всякакви изкривявания на изборния процес. Целта е да се елиминират всякакви възможности за изкривяване на изборния процес." - заяви премиерът, цитирна от Дарик.
По повод предстоящата работна среща заради наводненията в Европа, Главчев заяви: "Само да стискаме палци на нас да не ни се случи, животът показва, че обикновено се случва и аз искам да разбера каква ни е готовността да реагираме веднага. Природата трудно се спира, но поне да се вземат мерки, ако се случи нещо подобно."
За ситуацията около ДПС премиерът коментира, че няма напрежение: "Никакво напрежение няма по темата, повече се политизират тези напрежения, надявам се, че здравият разум ще надделее."
Още от България
Димитър Радев: Проектобюджетът е негативен сигнал за устойчивостта на публичните финанси
Според управителя на БНБ, процесът по приемането на еврото е преминал плавно и оценката е "заслужено положителна". Негативната тенденция в българската фискална политика се натрупва от няколко правителства след 2020 година, а проектобюджетът в сегашния си вид по-скоро показва нейното задълбочаване, казва той.
ДБ и "Възраждане" в един глас: Оставка на Десислава Атанасова!
Причината е новината, че конституционната съдийка е пътувала заедно с лидера на ДПС Делян Пеевски до Дубай
Демерджиев чака информация от Дубай, Гърция и Турция за полети на Пеевски
За 8 години Делян Пеевски е летял 227 пъти от София, 181 са чартърните полети