21 Декември, 2025

Главчев няма от какво да се срамува, не каза ще има ли промени в служебния кабинет

Главчев няма от какво да се срамува, не каза ще има ли промени в служебния кабинет

Димитър Главчев

Сега целта ми е да сваля политическото напрежение, изтъкна той

Нямам от какво да се срамувам от правителството, на което съм премиер. Запазихме пътя на България, свързан с Европа, организирахме добре изборите.

Това заяви сегашният служебен премиер Димитър Главчев, който прие от президента Румен Радев мандат за съставяне на правителство, предаде БГНЕС.

Много горещ привърженик съм да има редовни правителства. Спекулации за политически зависимости могат да се правят, но те са въпрос на политическа агитация. Институциите трябва да си взаимодействат и да работят за гражданите. Всичко, което вършихме досега, да го вършим по-добре", каза още Главчев.

В заключение той даде заявката за потушаване на напрежението.

"Основната ми задача е да се свали политическото напрежение, което е доста висока. В понеделник ще Ви представя състав на служебен кабинет".

Дали ще има промени и какви ще бъдат те, това ще стане ясно в понеделник.

Сподели:

Коментари (0)

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество

Трафикът на камиони е ограничен заради блокади по границата с Гърция

Трафикът на камиони е ограничен заради блокади по границата с Гърция

Мярката е заради поради протест на гръцки фермери, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура"

Как ще се движи столичният градският транспорт по Коледа и Нова година?

Как ще се движи столичният градският транспорт по Коледа и Нова година?

На 22, 23, 29 и 30 декември трамваите ще се движат по делнични разписания, тролеите също, както и метрото (линии 1, 2, 3 и 4). Но Автобусите ще вървят по празнични разписания в посочените дни, с изключения за част от линиите.