След днешната тежка влакова катастрофа, която взе жертви
Министър-председателят Димитър Главчев освободи Бисер Минчев от длъжността заместник-министър на транспорта и съобщенията след днешната тежка влакова катастрофа, която взе жертви.
Минчев, чийто ресор в министерството е железопътен транспорт, е освободен от поста по предложение на министъра на транспорта и съобщенията Красимира Стоянова.
По-рано Стоянова поиска оставките на генералния директор на НК „Железопътна инфраструктура“ Стоян Стоянов и управителя на „БДЖ-Товарни превози“ ЕАД Християн Кръстев. /БГНЕС
Още от България
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси
Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.
Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се
"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"
Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап
"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"