6 Февруари, 2026

Главчев от с. Отец Паисиево: Оставката ми не е проблем, но ми звучи цинично

Главчев от с. Отец Паисиево: Оставката ми не е проблем, но ми звучи цинично

Димитър Главчев

Моята оставка не е проблем, но все пак цинично ми звучи това искане. Това каза пред журналисти в пловдивското село Отец Паисиево Димитър Главчев.

"Цинично ми звучи на фона на усилията, които полагат всички, които са на терен и бих казах, че бързо се справят. Това са хората, с които разполагаме. В политически нападки няма да влизам. Призовавам политиците да излязат от помещенията с климатици и да дойдат на място", каза още служебният премиер Главчев. 

Той обясни още, че е в село Отец Паисиево да види какви мерки се вземат за ограничаване на огъня.

Според него от първия ден на големите горещини се прави всичко възможно да се справяме с пожарите, а хората на терен проявяват изключителен героизъм. 

Заедно с премиера на място пристигна и социалният министър Ивайло Иванов и вътрешният министър Калин Стоянов.
Сподели:

Коментари (0)

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Васил Велев: Липсата на бюджет е по-добра от безразборните заеми и харченето

Велев от Асоциацията на индустриалния капитал в България е обезпокоен за това какво би се случило, ако продължаваме да взимаме по 17-18 милиарда лева дълг всяка година, което, по думите му, не покрива даже ръста на брутния вътрешен продукт

Залят мост над река Арда и свлачища откъснаха пътищата към много села

Залят мост над река Арда и свлачища откъснаха пътищата към много села

Все още в общината има населени места, до които няма достъп. Причината са активизирали се свлачища вчера. Количеството дъжд, което се изля вчера, е 85 л/кв.м.

Спелеолог: Синът ми е с Иво Калушев, нямаме контакт с него от 29 януари

Спелеолог: Синът ми е с Иво Калушев, нямаме контакт с него от 29 януари

Аз съм спокоен в момента, защото знам с кого се намира и се надявам всичко да е наред, че е в безопасност, каза Яни Макулев