25 Февруари, 2026

Главчев в постоянна връзка с шефа на пожарната заради огнения ад в страната

Главчев в постоянна връзка с шефа на пожарната заради огнения ад в страната

Димитър Главчев

Продължава борбата с пожарите, работи се при сериозна мобилизация, докладва директорът на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ главен комисар Александър Джартов на министър-председателя Димитър Главчев.

Премиерът и главен комисар Джартов са в постоянна комуникация във връзка със ситуацията в страната.

Директорът на ГД „ПБЗН“ посочи, че усилията на пожарникарите на този етап са съсредоточени основно в областите Хасково, Стара Загора, Кюстендил и Пловдив. Най-тежко е положението край село Мустрак, Свиленградско, където силен вятър възпрепятства локализирането на пожара. За целта е осигурена високопроходима техника. В гасенето се включват и два хеликоптера на Военновъздушните сили.

През изминалото денонощие звената за пожарна безопасност и защита на населението са реагирали на 250 сигнала за произшествия, ликвидирани са общо 204 пожара.
Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков: Ново правителство - нова цена на водата!

Николай Нанков: Ново правителство - нова цена на водата!

Служебният кабинет „Гюров“ и МРРБ дават зелена светлина цената на водата тихомълком да бъде увеличена в повечето от подопечните му ВиК оператори, ГЕРБ е против и ще се бори в защита на интересите на гражданите

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

„Журналистите биват убивани в рекордни количества в момент, когато достъпът до информация е по-важен от всякога. Всички ние сме изложени на риск, когато журналисти биват убивани за това, че отразяват новините“, подчерта главният изпълнителен директор на Комитета за защита на журналистите

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден