30 Март, 2026

Главният прокурор: Денят е много хубав, за да коментирам Лозан Панов, той отговаря за думите си

Главният прокурор: Денят е много хубав, за да коментирам Лозан Панов, той отговаря за думите си

Сотир Цацаров и Лозан Панов, снимка: Новини.бг

Главният прокурор Сотир Цацаров намекна, че шефът на Върховния касационен съд Лозан Панов не се срамува от доносите срещу държавните институции, които е изсипал пред емисарите на Еврокомисията, отговорни да пишат докладите по мониторинга ни. Това пролича от думите на самия Цацаров.

"Като прочетох паметните бележки, не ме хвана срам от това, което съм казал аз. Не ме карайте да коментирам други, но бъдете сигурни, че тези други не ги е срам от това, което са казали", отсече главният прокурор.

Цацаров припомни, че паметните бележки от срещите с пратениците на ЕК са публични на страницата на ВСС и обяви, че не желае да коментира казаното от Панов.

"Всичко, което мисля, аз съм го казал на представителите на мисията. Не мога да давам оценки на това, което Панов е казал. Всъщност, мога, но не искам по една проста причина - институционални конфликти не са необходими. Лични конфликти - още по-малко, макар че аз нито ги създавам, нито ги пренасям", коментира Цацаров.

"Всеки е голям и зрял човек и отговаря за думите си - аз за моите, Панов - за неговите. Не ме карайте да коментирам Панов. Както казах - и днес денят е много хубав, за да се занимавам с него", заяви Сотир Цацаров.
Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев: Чух се с Радев и го поканих на лидерски дебат, за Борисов знаем, че го е страх

Асен Василев: Чух се с Радев и го поканих на лидерски дебат, за Борисов знаем, че го е страх

"Не може да говориш, че ще бориш олигархията, а да разчиташ на хора, свързани с нея“, коментира той

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България,  а също Иран и Китай

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България, а също Иран и Китай

Той подчерта, че модерната дезинформация не винаги цели директна подкрепа за определена партия, може нейната цел е хората изобщо да не отидат до урните. Като най-ефектив

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Не е разговарял с Румен Радев, но го познава и се е виждал с него по работа в качеството си на председател на ПГ на ПП-ДБ, а след това и на подуправител на БНБ. "Голяма избирателна активност ще е успех за служебния кабинет", заяви той