26 Март, 2026

Главният прокурор на САЩ подхваща разследването на ФБР срещу Тръмп

Главният прокурор на САЩ подхваща разследването на ФБР срещу Тръмп

Доналд Тръмп

Главният прокурор Уилям Бар е създал разследващ екип, който възнамерява да използва, за да проучи произхода на разследването на ФБР срещу президентската кампания на Доналд Тръмп през 2016 г., пише електронното издание на американския вестник The Washington Examiner, цитирано от "Фокус". 

Според Fox News, Бар е избрал хора от екипа на Министерството на правосъдието, на които смята да се опре, за да проучи как ФБР е решило да разследва Тръмпна. Проверката в крайна сметка доведе до разследването на специалния прокурор Робърт Мълър за намеса на Русия в президентските избори през 2016 година. 

Несъгласните с Тръмп се надяваха, че Мълър ще намери доказателства за тайни споразумения между кампанията на Тръмп и руските власти, но заключенията му твърдят, че няма доказателства за това. 

Бар е свидетелствувал пред членове на Конгреса относно аспектите на неговото резюме на доклада на Мълър, когато ги е уведомил за плановете си да погледне по-сериозно към ФБР. Той каза, че може да преразгледа осем престъпления, сигнали за които са подадени от представителя на Девин Нунес (републиканец от Клаифиорния), за хора, които според Нунес са в основата на разследването на тайно споразумение между Русия и Тръмп. 

Републиканците, включително Нунес и Марк Медоус, отдавна се занимават със собствени разследвания за предполагаеми нарушения и пристрастия в горните ешелони на Министерството на правосъдието и ФБР, включително текстовите съобщения на бившите служители на ФБР Петър Строжок и Лиза Пейдж. Републиканците разследват дали има схема за очерняне на Тръмп. 

Проучването на Бар за първоначалното разследване на Русия може да се пресече с разследване на американския адвокат Джон Хубер, който бе назначен от бившия главен прокурор Джеф Сешънс през март 2018 г., за да разгледа твърденията на Републиканската партия за неправомерни действия на ФБР.

 
Сподели:

Коментари (0)

Израел ликвидира началника на военноморските сили на Иран

Израел ликвидира началника на военноморските сили на Иран

Миналата седмица израелски въздушни удари поразиха няколко ирански военноморски кораба в Каспийско море, сред които имаше и плавателни съдове, оборудвани с ракетни системи

Дипломатически блъф или скрит план? Белият дом мълчи, Техеран отрича

Дипломатически блъф или скрит план? Белият дом мълчи, Техеран отрича

САЩ пазят мълчание за спорния план, Египет потвърждава съществуването му, а Техеран категорично отрича – дипломатическата игра навлиза в критична фаза

Норвегия и Исландия се включват в европейската система за обмен на чувствителни данни по защитена връзка

Норвегия и Исландия се включват в европейската система за обмен на чувствителни данни по защитена връзка

"Подобни спътникови връзки са съществени за отбраната и разузнаването, и това е още по-важно заради действията на Русия"