9 Април, 2026

Глобиха бар на плажа в Гърция с рекордните 33 млн. евро

Глобиха бар на плажа в Гърция с рекордните 33 млн. евро

Снимка: Twitter


Плажен бар в района на Панормос на гръцкия остров Миконос беше глобен с рекордната сума от 33 милиона евро.

22,5 милиона от тях са заради за изграждане на неразрешени структури, а другите 11 милиона - натрупаната сума за тяхното поддържане за всяка година от функционирането им.

Собственикът има право на жалба в 10-дневен срок, съобщава гръцкото издание Kathimerini. Ако санкцията все пак бъде потвърдена, той трябва да разруши незаконните постройки. В противен случай законът позволява и спиране на бизнеса му. 

В допълнение към глобата, наложена на това конкретно заведение, в петък беше подписана заповед за събаряне на друг незаконно построен плажен бар - в района на плаж Псару в Миконос.

Заповедта е издадена след проверки, извършени от Министерството на околната среда на популярния ваканционен остров в периода 4-11 април. Според инспекторите площите за събаряне надхвърлят 500 квадратни метра.
Сподели:

Коментари (0)

Elite Traveler: Защо вашето европейско турне не трябва да пропусне София

Elite Traveler: Защо вашето европейско турне не трябва да пропусне София

Дизайнерски бутици, дръзки ресторанти и стилни места за настаняване – българската столица има много притежания, с които да се похвали

Авиокомпании приземяват самолети: войната оставя Европа без керосин

Авиокомпании приземяват самолети: войната оставя Европа без керосин

Конфликтът в Близкия изток нарушава доставките на гориво, летища като Хийтроу са под натиск, а авиокомпаниите вече отменят полети заради растящия дефицит на горивото за самолети

Слаб интерес към Северното Черноморие по празниците, хотели остават празни

Слаб интерес към Северното Черноморие по празниците, хотели остават празни

Отпадането на част от ключови пазари, включително германския, и динамичната международна обстановка правят прогнозите за летния сезон също неясни