3 Април, 2026

Горанов разкри от къде ще дойдат пари за киберсигурността

Горанов разкри от къде ще дойдат пари за киберсигурността

Владислав Горанов

По този проблем се работи по два сценария, посочи финансовият министър

"Финансирането на дейностите, свързани със звеното за киберсигурност, ще бъде от бюджета", съобщи министърът на финансите Владислав Горанов.

Той обясни, че има национален Съвет по киберсигурност, в който са включени висши държавни органи.

"Ако говорим за това как да изградим допълнителен капацитет от скъпо наети служители, които да могат да консултират отделните звена и как да поддържат по-добра киберсигурност, то има поне два сценария, по които работим едновременно", отбеляза министър Горанов.

Според него в това звено могат да се наемат и има такива хора, които да бъдат скъпо платени и да отговарят на стандартите, свързани с киберсигурността и електронното управление.
Сподели:

Коментари (0)

 Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

В първите два дни на април има 14 случая – 10 заболели на 1 април и четири - днес

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Безотговорни и примитивни индивиди, докопали се до позиции на политическо лидерство от различен ранг системно уязвяват българския национален интерес като публично провеждат инспирирана от кремълските си господари кампания на охулване и враждебност

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

На срещата бяха осъдени безразборните атаки на Иран срещу страните от Залива и региона на Близкия изток, както и действията на Техеран за блокиране и миниране на Ормузкия проток