15 Април, 2026

Горещо, до 39 градуса в 21 области

Горещо, до 39 градуса в 21 области


Днес над страната ще бъде слънчево. След обяд над Източна България ще има временни увеличения на облачността, но ще е без валежи. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър.

Ще бъде горещо с максимални температури между 34° и 39°, в София - около 34°. Жълт код е обявен заради опасно високи температури за 21 области, където температурите ще стигат до 39 градуса.

В планините ще бъде слънчево. След обяд над Източна Стара планина, Странджа и Сакар ще има временни увеличения на облачността, но ще е без валежи. Ще духа умерен вятър от северната четвърт. Максималната температура на 1200 метра ще е около 27°, на 2000 метра - около 20°.

По Черноморието ще бъде слънчево, след обяд по северното крайбрежие ще има временни увеличения на облачността, но ще остане без валежи. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са между 27° и 31°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В събота в Западна България ще има гръмотевични бури и температурите там слабо ще се понижат и ще бъдат между 31 и 35 градуса. В останалата част от страната ще има разкъсана облачност, а температурите ще достигат 37 градуса, съобщи БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

България ще получи средства за участие в 8 европейски проекта в областта на отбраната

България ще получи средства за участие в 8 европейски проекта в областта на отбраната

Български специалисти ще се включат в проект за близо 5 млн. евро за оценка на разузнавателни данни с помощта на квантови технологии, както и в проект за близо 79 млн. евро за целите на военноморските сили.

Задържаха двама общински съветници от Септември заради купен вот

Задържаха двама общински съветници от Септември заради купен вот

"Към момента се извършват обиски на седем адреса, като общата намерена сума до този етап възлиза на 27 000 евро", съобщи и.д. главен секретар на МВР

Премиерът: Високата избирателна активност побеждава каквато и да е криминална схема

Премиерът: Високата избирателна активност побеждава каквато и да е криминална схема

Андрей Гюров заяви, че е поставен край на тъмните стаички и на тъмните методи за контрол на вота. На 19 април за първи път ще се гласува с паравани.