27 Юни, 2026

След атака с руски хеликоптер пламна нефтена база край Воронеж

След атака с руски хеликоптер пламна нефтена база край Воронеж

Гори съоръжение за съхранение на нефт в покрайнините на Воронеж, на левия бряг на река Воронеж, като над него се издига гъст черен дим, съобщи местен жител пред "Файненшъл таймс", предоставяйки снимки и видеоклипове от инцидента.

Друг жител на района предостави на финансово издание видео на хеликоптер, минаващ директно над дома й, и каза, че е чула силна експлозия веднага след това.

Във видео, разпространявано в руските канали на Telegram, може да се види хеликоптер, който минава над нефтеното находище точно преди да избухне пожарът, и глас, който казва: "Току-що имаше експлозия".

Предполага се, че руските въоръжени сили са изпратили хеликоптери, за да ударят петролно хранилище във Воронеж в опит да предотвратят бързото настъпление на войските на групата "Вагнер".

Видео, публикувано в социалните медии, изглежда показва удар от руски атакуващ хеликоптер Камов Ка-52 "Алигатор" с помощта на ракети въздух-земя, последван от голям пожар в петролно съоръжение, като пламъците достигат десетки метри във въздуха.

Местни източници съобщават, че бойците на Вагнер са се опитали да превземат петролното депо, за да снабдяват своите конвои с гориво.

Сподели:
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"

Коментари (0)