6 Декември, 2025

Горският, намерил 2-годишния Мехмед на 15 км от дома му: Видях го легнал на пътя

Горският, намерил 2-годишния Мехмед на 15 км от дома му: Видях го легнал на пътя

Все още не е ясно как момчето е стигнало до отдалечена гора

На близо 15 километра от дома - на такова разстояние беше намерено 2-годишното дете, което изчезна в Якоруда. То беше открито само в гората и все още няма отговор на въпроса как е стигнало до там.

Според родителите му обаче 2-годишното дете е било отвлечено. Проверява се и версията момчето да е достигнало само до гората по черен път. 

Човекът, който го намери вчера, е горски служител – Муртаза Клечов. В ефира на „Здравей, България” той разказа в какво състояние е открил детето. 

„Докато си карах автомобила, видях детето легнало на пътя. Слязох и видях, че е видимо добре. Качих го в колата и го откарах в най-близкото село – Бунцово. Там ме чакаха всички разследващи полицаи”, сподели Муртаза.

Той обясни още, че детето не му е казало нищо. „Само ме гледаше, направих му снимка, за да го види майка му. Тогава се усмихна, изплези се”, каза още Клечов.
Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“