13 Юни, 2026

Градушка колкото орехи връхлетя Златоград и Неделино

Градушка колкото орехи връхлетя Златоград и Неделино

Стопани се оплакват, че от труда им не е останал здрав корен домати, краставици и всичко насадено

Градушка с ледени късове колкото големи орехи помля насаждения по полето и в частни дворове в смолянското село Неделино, предаде кореспондентът на БГНЕС. В социалните мрежи множество стопани се оплакват, че от труда им не е останал здрав корен домати, краставици и всичко насадено.

Във видео, публикувано от Meteo Balkans, се виждат и щетите от бурята и градушката в Златоград - улиците са побелели от лед и са затрупани с поне 20 см. ледени късове.

В петте области – София област, Враца, Плевен, Ловеч и Габрово, днес е в сила втората степен за опасно време с код „Оранжев”. По тези места се очакват краткотрайни интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки, които да започнат в следобедните часове и през нощта срещу неделя. Очакваните локални количества валеж са до 40-50 mm.

За Кюстендилска област, Пернишка област, София-град, Видин, Монтана, Велико Търново и Русе е обявен жълт код за потенциално опасно време.

Там също с напредването на деня и през нощта срещу неделя се очакват краткотрайни интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки. Локалните количества валеж ще са до 25-35 mm. /БГНЕС
Сподели:
Азиатският фестивал започна с музика, танци и китайски игри в Южния парк в София

Азиатският фестивал започна с музика, танци и китайски игри в Южния парк в София

В небето над града полетяха бели гълъби. Красивият жест постави началото на два незабравими фестивални дни, изпълнени с култура, традиции, музика, танци и срещи между хора от различни държави и общности.

Да се изпикаеш пред "Александър Невски" до 10 тоалетни! А трябва пред парламента

Да се изпикаеш пред "Александър Невски" до 10 тоалетни! А трябва пред парламента

София, с население от близо 1,3 милиона души, разполага с многократно по-малко постоянно действащи обществени тоалетни, от другите големи европейски градове

Министър Ивкова със скандални разкрития за държавните болници у нас

Министър Ивкова със скандални разкрития за държавните болници у нас

Общият размер на изтеглените кредити към края на миналата година възлиза на 187,3 милиона лева, затова пък директори болнични заведения са взимали огромни заплати. Притеснителен е и фактът, че повече от половината от тези договори са сключени само с една финансова институция

Коментари (0)