21 Декември, 2025

Градушка с ледени късове по-големи от орех удари севлиевски села

Градушка с ледени късове по-големи от орех удари севлиевски села

Снимка: Община Севлиево

“Каквото не унищожиха студовете и сланите, градушката го довърши”, сподели кметът на Батошево Недьо Маринов

Градушка с размери по-големи от орех удари девет севлиевски села, съобщиха от Община Севлиево

Необичайната градушка се изсипва над няколко севлиевски села снощи. Има щети в Горна Росица, Шумата, Батошево, Карамичевци, Душевски колиби и Търхово.

По данни на кметовете на населените места - щетите са огромни. “Каквото не унищожиха студовете и сланите, градушката го довърши”, сподели кметът на Батошево Недьо Маринов.

По думите му “градините са напълно унищожени до корен, има повредени сгради, щети по автомобили. Някои късове бяха с размерите на яйце”, сподели още кметът. “Тепърва ще се прави оглед на щетите”, каза още той.

По данни на кмета на Търхово Катерина Добрева, ледените късове са били с по-малки размери, но валежът е бил интензивен и е унищожил градини, посеви и овошки.

10 работни дни е срокът за подаване на заявления за обезщетения от страна на земеделски стопани, чиято продукция е пострадала от градушката.

Сподели:

Коментари (0)

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Заради стачки от гръцка страна при прехода "Кулата" - "Промахон" от 12:00 ч. днес не се пропускат превозни средства и в двете посоки

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

"Историческият опит сочи, че вероятно ще има известно първоначално недоверие, малко мнителност, но според мен това е стъпка в правилната посока."

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"