25 Декември, 2025

Грант Шапс: Новият министър на отбраната на Русия ще бъде поредната марионетка на Путин

Грант Шапс: Новият министър на отбраната на Русия ще бъде поредната марионетка на Путин

Грант Шапс

355 000 руски войници са загинали на фронта

Британският министър на отбраната Грант Шапс прогнозира, че следващият министър на отбраната на Русия ще бъде "поредната марионетка" на руския президент Владимир Путин, на фона на смяната на Сергей Шойгу, предаде БНР. 

След новината, че руският президент премества дългогодишния си съюзник Шойгу на друга роля и назначава бившия вицепремиер Андрей Белоусов на негово място, повече от две години след войната в Украйна, Грант Шапс коментира, че "Шойгу е станал свидетел на над 355 000 жертви сред собствените си войници и масово страдание на цивилни по време на незаконна кампания в Украйна".

"Русия се нуждае от министър на отбраната, който да премахне това катастрофално наследство и да сложи край на инвазията, но всичко, което ще получи, е още една от марионетките на Путин", изтъкна Шапс. 

Британски анализатори коментират също назначаването на Андрей Балоусов на поста и преместването на Сергей Шойгу на мястото на Николай Патрушев като секретар на Съвета за сигурност. Бившият ръководител на руския отдел на разузнаването Кристофър Стийл, заяви, че Белоусов не е "никакъв играч в системата или някаква заплаха за Путин". "За повечето от нас, които наблюдаваме Русия, беше ясно от известно време, че Патрушев подрежда сина си Дмитрий, който е настоящ министър на земеделието, за наследник на Путин като президент", каза Стийл пред "Скай нюз". Според него Путин предпочита да има много по-верен човек начело на Съвета за сигурност.

Сподели:

Коментари (0)

Унижение за Путин на Коледа: Украйна e поела пълен контрол над Купянск

Унижение за Путин на Коледа: Украйна e поела пълен контрол над Купянск

Твърденията на руския диктатор, че Купянск вече е руски, бяха опровергани от самия Володимир Зеленски, който пък сподели, че се надява Путин да е умрял...

Взривове в Москва и старият рефлекс на Кремъл: виновни са британските служби

Взривове в Москва и старият рефлекс на Кремъл: виновни са британските служби

След взривовете в Русия кремълската пропагандна машина отново активира познатия наратив за „чуждия заговор“, в който Лондон и Киев се превръщат в универсално обяснение за вътрешната несигурност.

Секретна стенограма разкрива, че още преди 20 години Путин е имал апетити към Украйна

Секретна стенограма разкрива, че още преди 20 години Путин е имал апетити към Украйна

Националните архиви на САЩ са публикували секретен документ - разговор между диктатора Владимир Путин до 43-ия президент на Америка Джордж У. Буш, от който стават ясни имперските амбиции на Кремъл