28 Април, 2026

Активисти на ПП "Възражданe" протестират пред МО, настояват за оставката на кабинета

Активисти на ПП "Възражданe" протестират пред МО, настояват за оставката на кабинета

По думите на нейния председател Костадин Костадинов управляващите извършват национално предателство

Около 20 - 30 души излязоха на протест пред сградата на Министерство на отбраната в София.

Те настояват за оставката на правителството по повод водените преговори с Република Турция за сключването на двустранно споразумение за провеждането на презгранични операции по т. нар. програма "Air Policing".

Костадин Костадинов, председател на ПП "Възраждане" заяви за news.bg, че настояват за оставката на правителството, защото то извършва национално предателство и не може да гарантира националния суверенитет и националната сигурност на държавата.

Костадинов изтъкна, че по законите на Българската конституция българската армия е тази, която гарантира националния суверенитет и сигурност, а българското правителство съвсем доброволно се съгласява друга армия и самолети да пазят българската граница.

"Това е недопустимо, защото, ако една чужда армия охранява българските ни граници, утре може да стане тема на разговор други армии да охраняват и сухопътните ни граници. Накрая ще се окаже така, че турската армия ще влезе да пази българските граници", предупреди Костадинов и допълни, че това е изключително опасно и не трябва да бъде допускано.

Според него споразумението е "пълзящ орган на суверенитет" и България се превръща от държава в територия, която не може сама да гарантира сигурността на собственици си граници и някой друг трябва да го направи вместо нея.

Сподели:

Коментари (0)

ООН се реформира или загива, предупреди предложената за наследник на Гутериш - Еспиноса

ООН се реформира или загива, предупреди предложената за наследник на Гутериш - Еспиноса

Еспиноса, която е бивш председател на Общото събрание на ООН и министър на външните работи и отбраната на Еквадор, казва, че ООН е „изправена пред криза“, но е убедена, че „светът не може да живее без“ институцията

„Народният съд“ в България: Ново изследване поставя под въпрос установени исторически тези

„Народният съд“ в България: Ново изследване поставя под въпрос установени исторически тези

Днес ще бъде представен Том 1 на сборника „Народният съд в България (1944–1945). Герои и антигерои“, който, стъпвайки на нови данни, дава по-пълна и обективна картина на един от най-спорните периоди в новата българска история

Министерски съвет отива на „Белене“ - жертвите не искат венци и фанфари, а държавата да си влезе в ролята на собственик

Министерски съвет отива на „Белене“ - жертвите не искат венци и фанфари, а държавата да си влезе в ролята на собственик

Бивши концлагеристи, последните жертви от лагера са изпратили преди повече от две седмици до Министерския съвет искане да защити държавните интереси на мястото на бившия концлагер на остров Персин – публична държавна собственост, защото общината се готви да „възстанови“ цял лагер – тип бутафория