10 Януари, 2026

Гражданска проява пред руската църква - заради намесата на Русия в обществения ни живот

Гражданска проява пред руската църква - заради намесата на Русия в обществения ни живот

Дискусия - какво право има Руската федерация да се намесва и да затваря храмове

Гражданска акция ще се проведе пред руската църква „Св. Николай Чудотворец“ утре, 7 октомври, от 11 ч. – тя се организира в отговор на несекващите опити на Руската федерация да се меси в политическия, обществения и религиозния живот на страната ни.   

Събитието ще протече под формата на дискусия върху това какво право има Руската федерация да се намесва в църковните ни дела и да затваря църкви, заяви пред faktor.bg Светлозар Раянов, който е сред организаторите на проявата. Всеки от присъстващите ще може да изкаже мнението си – единственото изискване на организаторите е изказванията да са кратки.

Инициативата за тази обществена проява е на гражданското движение „Освобождение“, възникнало спотанно в знак на недоволство срещу грубата намеса на Русия във вътрешните работи на България и едностранното решение на руската страна да затвори храма „Св. Николай Чудотворец“.

Сподели:

Коментари (0)

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

МВнР алармира: Отменят полети от и до Иран

От ведомството припомнят, че е въведен индекс на риска за пътуванията до Иран, предупрежденията съм към наши сънародници, които пребивават там

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Борисов: България е част от силна Европа, ГЕРБ отново ще е първа политическа сила

Всичко, което постигнахме през 2025 г., е резултат от дългогодишната работа на нашите структури и от доверието, което хората ни гласуваха през годините

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Надежда Йорданова: Сарафов не е главен прокурор, плюшените зайчета да изпълнят закона

Според нея честността на изборите зависи от всеки нас и призова възможно най-много хора да се запишат за застъпници и наблюдатели на изборите, за да пазят свободата на вота