23 Април, 2026

Григор Димитров: Коронавирусът ме удари тежко, това се отразява на спортната ми форма

Григор Димитров: Коронавирусът ме удари тежко, това се отразява на спортната ми форма

Григор Димитров разкри, че е прекарал тежко коронавируса и това се отразява на спортната му форма в момента. Първата ракета на България вече се завърна на корта и записа две загуби в демонстративни мачове срещу Ришар Гаске и Фелисиано Лопес във Франция, след което сподели за периода на боледуване от COVID-19.

"Очевидно все още не съм готов да се състезавам на най-високо ниво. Движението ми се подобрява постепенно, както и другите елементи, но все още не ми е лесно да се възстановя. Вирусът ме удари тежко и бях вкъщи около месец. Не можех да дишам добре, не се чувствах добре. Бях уморен, имах всички симптоми, нямах вкус и обоняние. Всички възможни симптоми, така че не беше забавно. Може да се каже, че имам късмет отново да съм на корта. Има дни, в които се чувствам напълно добре и след това изведнъж тотално се уморявам и трябва да поспя", каза Димитров пред сайта Tennis Majors.

Българинът разкри, че периодът на карантина е бил труден и от ментална гледна точка. "Разбира се, че е тежко, бях сам в продължение на 20 дена по 24 часа. Много неща ти минават през главата. Няма значение колко психически устойчив си и дали си спортист, неизбежно е в главата ти да влязат лоши мисли, така че трябва да се боря и с това", допълни Григор, който планира да участва на Откритото първенство на САЩ в края на август. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Облаци и слънце се редуват, дъждовете на югозапад постепенно спират

Облаци и слънце се редуват, дъждовете на югозапад постепенно спират

Максималните температури са между 14° и 19°, в София – около 14°. В планините - облачно и на места с валежи от сняг.

Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Съпредседателят на “Да, България” допълни, че формацията ще участва активно в избора на нов Висш съдебен съвет и инспекторат към него

Гуцанов: Имаме 3% - и пак дъждът, вятърът и кривата вселена са виновни

Гуцанов: Имаме 3% - и пак дъждът, вятърът и кривата вселена са виновни

Предупредил е, че БСП няма да влезе в НС - по думите му, листите са редени еднолично