28 Февруари, 2026

Григор Димитров запази осмата си позиция в световната ранглиста

Григор Димитров запази осмата си позиция в световната ранглиста

Лидер при мъжете остава Рафаел Надал 10 465 точки, който със сигурност ще финишира годината като номер 1

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров запази осмата си позиция в световната ранглиста. През изминалата седмица първата ни ракета отказа участие на турнира във Виена и така активът му остана непроменен – 3 650 точки.

Лидер при мъжете остава Рафаел Надал 10 465 точки, който със сигурност ще финишира годината като номер 1 след отказването на Роджър Федерер от Мастърса в Париж. Именно швейцарецът заема втората позиция в класирането с 9 005, а третото място продължава да е за контузения Анди Мъри, който има 4 790. Единствената промяна в топ 10 е изкачването на Александър Зверев на четвъртото място с 4400 точки за сметка на хърватина Марин Чилич, който вече е пети с 4185. Сред първите десет място намират още Доминик Тийм (3935), Новак Джокович (3765), Стан Вавринка (3360) и Давид Гофен (2975), предаде БГНЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Гераскевич: Бубка играе за Русия, не заслужава званието "Герой на Украйна"

Гераскевич: Бубка играе за Русия, не заслужава званието "Герой на Украйна"

Спортистът подчертава, че Сергий Бубка застава на страната на държава агресор, така че не е нормално да носи високата титла

Зимна Олимпиада 2026  роди нови герои и чудеса!

Зимна Олимпиада 2026 роди нови герои и чудеса!

В Милано се написа красива история на спорта. Победи, рекорди, сензации и много борба

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Бронзовата ни медалистка дари свой състезателен екип на Олимпийския музей в Лозана