Възобновяват учебните занятия на територията на област Пазарджик
На територията на областите Видин и Стара Загора, както и в община Бобов дол, е обявена грипна епидемия в сила от днес, съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването.
До 26 януари 2018 г. дните са обявени и за неучебни в област Стара Загора и община Бобов дол, а поради висока заболяемост от грип е предписано да не се провеждат учебни занятия за същия период и в две учебни заведения в град Дупница, едно учебно заведение в село Невестино (община Невестино) както и в учебно заведение в село Раждавица (община Кюстендил). По информация на министерството засега на територията на област Видин няма основания за обявяване на грипна ваканция.
Считано от днес (24 януари) е взето решение за възобновяване на учебните занятия на територията на област Пазарджик. Другите противоепидемични мерки остават в сила.
До второ нареждане в общините, с обявена грипна епидемия, се преустановяват детските и женските консултации, свижданията в лечебните заведения за болнична помощ и провеждането на профилактични имунизации.
Картината е динамична, като Регионалните здравни инспекции следят епидемичните показатели и предприемат незабавни мерки.
Още от Чичо доктор
Доц. Кунчев: Процентът на заболелите от морбили не е висок, но ние сме в самото начало
Той е категоричен, че при вирусите няма как да се излъже за ваксината
Медицината пред революционен пробив: Учени разработват нова ваксина срещу рака
Терапията с тази ваксина е различна от обикновените ваксини, които предотвратяват заболяване – тя лекува вече съществуващ тумор
Тялото помни: Откриха скрития механизъм, който възстановява изгубеното тегло
Съвременната наука категорично показва, че съветът „просто яжте по-малко и спортувайте повече“ е прекалено опростен