2 Юли, 2026

Група Сигнал с черноморско турне срещу чалгата

Група Сигнал с черноморско турне срещу чалгата
вокалистът Йордан Караджов

Не може да отъждествяваме българите с най-просташката музика, отбеляза вокалистът Йордан Караджов

Група "Сигнал", която догодина ще отбележи своя 40 рожден ден, това лято излезе по родната черноморска сцена в поход срещу чалгата.

"Винаги сме били против чалгата, не само на това турне. Не може едно общество да се отъждествява с най-просташката музика. Това не е попфолк, а чиста чалга. Разочарован съм. Въпреки че наскоро започнаха да се очовечават – пуснаха няколко балади", категоричен бе вокалистът на рок-бандата Йордан Караджов.

Музикантът отбеляза в студиото на "България он Еър", че фактът, че пълнят залите при всяко свое участие, означава, че рок музиката има надежда да си възвърне величието от близкото минало. 

Тъй като турнето на "Сигнал" по Черноморието съвпада с акциите на Валери Симеонов срещу шумните събития на морето, резонен бе и въпросът дали Караджов подкрепя действията на вицепремиера.

"Абсолютно! Трябва да имаш смелост да тръгнеш срещу съдържателите на заведенията в Слънчев бряг. Дълги години в България имаше усещане за несправедливост. Надявам се Симеонов да спечели войната, тъй като това е пътят", подчерта вокалистът.

Фронтменът на бандата разкри, че скоро ще пуснат ново парче с име "Просяк или крал", записана в лондонското студио "Abbey Road", където са записвали The Beatles, Pink Floyd, Queen и други велики групи.

Сподели:
Рок легенди стъпиха на родна сцена: Лятото, в което България диша свобода

Рок легенди стъпиха на родна сцена: Лятото, в което България диша свобода

Лятото на 2026 година ще остане в историята на България, защото всяко гостуване на световна легенда в България е не просто концерт, а още едно доказателство, че културата няма граници, когато обществото е свободно

Серж Танкян към Нетаняху след признаването на Арменския геноцид: „Fuck you“

Серж Танкян към Нетаняху след признаването на Арменския геноцид: „Fuck you“

Фронтменът на System of a Down Серж Танкян остро осъди решението на израелското правителство да признае Арменския геноцид от 1915 г. Музикантът обвини кабинета на Бенямин Нетаняху в политическа употреба на историческата трагедия на арменския народ и завърши посланието си с недвусмислена реплика.

Да бъде рок - „Форинър“ се раздадоха без остатък

Да бъде рок - „Форинър“ се раздадоха без остатък

„Cold As Ice", „Urgent“, „Juke Box Hero“, „I Want To Know What Love Is“, „Hot blooded“… 50 години рок история, разказана с хитове

Коментари (0)