Десетки хиляди грузинци излязоха на протест в столицата. полиция използва сълзотворен газ и водни оръдия, за да отблъсне протестиращите.
Управляващата партия в Грузия „Грузинска мечта“ обяви, че печели местните избори.
"Във всички общини без изключение, включително Тбилиси и другите големи градове, предварителните резултати на местните избори са над 70% в полза на партия "Грузинска мечта", заяви грузинският премиер Иракли Кобахидзе, цитиран от грузинската обществена медия ГПБ и БТА.
Междувременно десетки хиляди грузинци излязоха на протест в столицата. Група протестиращи се опита да нахлуе в президентския дворец, след като някои представители на опозицията призоваха за „мирна революция“ срещу управляващата партия „Грузинска мечта“, която обвиняват, че е проруска и авторитарна.
Грузинската полиция използва сълзотворен газ и водни оръдия, за да отблъсне протестиращите от президентския дворец, предаде Ройтерс, като се позова на очевидци.
Поддръжникът на грузинската опозиция Паата Бурчуладзе обяви действащото правителство за нелегитимно по време на протеста в Тбилиси.
Прозападната опозиция в страната организира протести от миналата година, когато „Грузинска мечта“ спечели парламентарните избори, които според критиците са били фалшифицирани, посочва Ройтерс.
„Грузинска мечта“ замрази преговорите за присъединяване на Грузия към Европейския съюз, което от години бе национална цел.
Още от Свят
ВСУ удари право в целта: Дронове „унищожиха“ една от най-големите рафинерии в Русия
След серия от експлозии, в една от най-големите петролни рафинерии на Лукойл в Русия избухна мащабен пожар, а тя се счита за един от ключовите производители на бензин и дизелово гориво, което се използва, по-специално, за задоволяване на нуждите на руската армия
Кая Калас с нов пакет санкции срещу Русия след смъртоносните удари по Киев
„Продължаваме да увеличаваме цената, плащана от Русия, докато не разбере, че не може да спечели“, написа върховният представител на Европейския съюз по външната политика и сигурността в социалната мрежа Х
Откриха мъртъв руски актьор при мистериозни обстоятелства
Тялото на Александър Високовски, известен от култови руски сериал "Бригада", е било намерено в река Ока в Подмосковието, официалните власти определят трагедията като нещастен случай