Прозападната президентка Саломе Зурабишвили има намерение да попречи на инаугурацията на Кавелашвили
Хиляди протестираха в грузинската столица Тбилиси в събота преди насрочената за неделя инаугурация на новия президент Михаил Кавелашвили с призиви за освобождаване на арестуваните демонстранти и срещу правителството, което смятат за нелегитимно, предаде ДПА, цитирана от БТА..
Според съобщения в грузинските медии човешка верига е преминала през целия град, преди демонстрантите да се съберат пред сградата на парламента.
Протести имаше и в други градове на Грузия.
Прозападната президентка Саломе Зурабишвили има намерение да попречи на инаугурацията на Кавелашвили, защото не признава легитимността на избора му. Тя призова привържениците си да се съберат пред парламента в неделя.
„Чакам ви пред двореца Орбелиани“, каза тя, цитирана от агенция NewsGeorgia. Зурабишвили заяви, че тогава ще реши с привържениците си как да действа през следващите няколко дни.
В продължение на седмици хиляди демонстрират всеки ден в Грузия с искане за завръщане към проевропейските политики и за повторни парламентарни избори. На вота през октомври националистическата управляваща партия „Грузинска мечта“ се обяви за победител.
Протестиращите се опасяват, че управляващата партия има твърде тесни връзки с Русия и ще въвлече страната още повече в орбитата на Москва.
Още от Свят
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности
По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна
Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден
"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той
Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня
Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.