29 Юни, 2026

Гуайдо би приел военна намеса на САЩ

Гуайдо би приел военна намеса на САЩ
Хуан Гуайдо

Според него единствените чуждестранни военни, които в момента са във Венецуела, са от Куба

Лидерът на опозицията във Венецуела Хуан Гуайдо би се съгласил на военна намеса на САЩ в страната му. Това става ясно от негово интервю за в. „Ла Стампа“, съобщава БГНЕС. „Ако намесата ще доведе до решаване на кризата, е възможно да се съглася на това“, каза Гуайдо.

Лидерът на опозицията, който се обяви за временно действащ президент, не изключва опозицията във Венецуела да прибегне до използването на конституционна норма, която предвижда външна военна намеса. По неговите думи единствените чуждестранни военни, които в момента са във Венецуела, са от Куба. Както е известно Хавана е сред поддръжниците на президента Николас Мадуро.

По искане на „Ла Стампа“ да коментира „слуховете за среща с руски дипломати в Каракас“, Гуайдо отбеляза, че „опозицията говори с всички страни, готови да работят в името на прекратяване на узурпацията“.

„Русия има интереси и договори във Венецуела и ние ще ги уважаваме, защото сме сериозни хора“, каза Гуайдо в интервюто. Той подчерта, че същото се отнася и до Китай и всички, които са за “реално решение“.

Във връзка с неуспешния опит за преврат от 30 април опозиционният лидер отбелязва, че опозицията „ще има още възможности, защото още повече хора се присъединяват към операция „Свобода“.
Сподели:
НСИ: Повече пътуваме в чужбина, но и чужденците по-често посещават България

НСИ: Повече пътуваме в чужбина, но и чужденците по-често посещават България

Най-голям дял от всички пътувания на български граждани зад граница са тези с цел почивка и екскурзия - 42,5%, следвани от пътуванията с други цели - 39,7%, и служебните пътувания - 17,8%

Кая Калас и Марта Кос на важни разговори в Анкара преди срещата на върха на НАТО

Кая Калас и Марта Кос на важни разговори в Анкара преди срещата на върха на НАТО

Дискусиите вероятно ще включат широк кръг от въпроси – от Близкия изток и Украйна до свързаността, разширяването на ЕС, миграцията и визовата либерализация

Мистерия в Запорожие: Откриха разстрелян украински командир на бригада

Мистерия в Запорожие: Откриха разстрелян украински командир на бригада

Случаят се разследва като умишлено убийство

Коментари (0)