6 Април, 2026

Губернаторът на Крим: Не бива да се подценяват планираните действия на украинските войски

Губернаторът на Крим: Не бива да се подценяват планираните действия на украинските войски

Украинските сили превъзхождат технически руската армия, заяви Сергей Аксьонов

Заплахата, свързана с обявеното от украинските власти контранастъпление на Въоръжените сили на Украйна, не може да бъде подценявана, заяви губернаторът на окупирания от Русия Кримски полуостров Сергей Аксьонов, цитиран от руските държавни медии.

Той подчерта, че в момента Въоръжените сили на Украйна "технически превъзхождат и са по-силни" от руската армия, но уточни, че личният състав на Въоръжените сили на Русия е "на по-високо ниво духом".

Въпреки споменатото превъзходство Аксьонов смята, че украинските войски няма да могат да влязат в Кримския регион „при никакви обстоятелства“.

"По отношение на сухопътната граница сме подготвени много сериозно. Нищо не заплашва Крим в тази му част, гарантирам на всички. Затова нека украинските власти оставят всичките си мечти да завземат полуострова настрана - така ще бъде по-здравословно за тях", допълни той.

Аксьонов все пак уточни, че не бива да се подценяват планираните действия на украинските войски, тъй като „САЩ и Великобритания управляват ситуацията на територията на Украйна и продължават да изпращат оръжия и военна техника на Киев“. 

Сподели:

Коментари (0)

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

ЦРУ е провело операция за заблуда на противника в Иран - за всяване на смут сред иранските сили

Работата на ЦРУ е била част от операцията за спасяване на двамата американски пилоти в Иран

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Орбан постави газопровода "Турски поток" под военна защита

Тръбопроводът, който пренася руски природен газ към Унгария беше инспектиран лично от Орбан

Гърция купува ракетни системи PULS от Израел - за 690 млн. евро

Гърция купува ракетни системи PULS от Израел - за 690 млн. евро

През 2024 г. Атина обяви план за инвестиции в размер на 26 млрд. евро до 2036 г. за модернизация на въоръжените сили