27 Февруари, 2026

Губернаторът на Ню Йорк упражнявал сексуален тормоз

Губернаторът на Ню Йорк упражнявал сексуален тормоз

Андрю Куомо

Разследване срещу губернатора на щата Ню Йорк Андрю Куомо разкри, че той е упражнявал сексуален тормоз срещу много настоящи и бивши служителки на щатското правителство, съобщи генералната прокурорка на щата Летиша Джеймс, цитирана от Асошиейтед прес и "Дарик".

Продължилото близо пет месеца разследване, извършено от двама външни адвокати, които са говорили със 179 души, е установило, че администрацията на Куомо се е характеризирала с "враждебна работна среда", изпълнена с "повсеместен страх и заплахи".

По-специално разследването е установило, че губернатор Андрю Куомо е упражнил сексуален тормоз срещу настоящи и бивши служителки на администрацията на щата Ню Йорк чрез непозволено опипване и нееднократни обидни забележки със сексуален подтекст, които създали враждебна работна среда за жените, работещи там ", каза днес на пресконференция прокурор Джеймс.

В най-малко един от случаите, разследването е установило, че Куомо и негови висши служители са предприели преследване срещу бивша служителка, която го обвинила в злоупотреби. Разследването разкри, че Куомо е тормозил сексуално и жени извън администрацията.

Миналата зима се появиха множество твърдения, обвиняващи Куомо в опипване и сексуален тормоз на негови служителки или на жени, с които се е срещал на публични събития. Губернаторът отрича да е извършил нещо нередно, а в последните месеци възприе по-твърд тон, поставяйки под въпрос мотивите на многобройните си обвинителки и критици.
Сподели:

Коментари (0)

Дипломатически скандал: Сиярто набеди Украйна, че иска "оръжия и пари", за да пусне петролопровода  "Дружба"

Дипломатически скандал: Сиярто набеди Украйна, че иска "оръжия и пари", за да пусне петролопровода "Дружба"

Временно управляващият посолството на Унгария в Киев - Антал Хейзер, беше извикан в украинското Министерство на външните работи 

Изтичане на снимка прекъсна изслушването на Хилари Клинтън пред комисия на Конгреса

Изтичане на снимка прекъсна изслушването на Хилари Клинтън пред комисия на Конгреса

По време на изслушването тя заяви пред американските законодатели, че не е била запозната с престъпленията на Джефри Епстийн и Гилейн Максуел

Буданов: Европа и светът ще са в безопасност само когато Русия изчезне като империя

Буданов: Европа и светът ще са в безопасност само когато Русия изчезне като империя

„Като цяло, политиката на сегашния руски президент не се различава съществено от политиката през царската или съветската епоха"