Това признава директорът на компанията Сундар Пичай във вътрешен документ до служителите
Американският интернет гигант "Гугъл" е уволнил 48 служители заради сексуален тормоз през последните две години. Това признава директорът на компанията Сундар Пичай във вътрешен документ до служителите, изготвен в отговор на разследване на в. "Ню Йорк таймс", предадоха световните агенции.
Пичай уточнява, че сред уволнените е имало 13 високопоставени кадри и нито един от тях не е получил обезщетение. Вестник "Ню Йорк таймс" съобщава в своето разследване вчера, че "Гугъл" е премълчал няколко случая на тормоз, касаещи високопоставени представители, сред които и Анди Рубин, създателят на операционната система за мобилни устройства "Андроид". Според изданието Рубин е бил принуден от шефа на компанията да я напусне през 2014 г. заради обвинение за сексуален тормоз. Той обаче е получил обезщетение от 90 млн. долара. Изданието се позовава на вътрешни документи на компанията, както и на съдебни документи и на разкази на служители на компанията.
Фактор
Пичай уточнява, че сред уволнените е имало 13 високопоставени кадри и нито един от тях не е получил обезщетение. Вестник "Ню Йорк таймс" съобщава в своето разследване вчера, че "Гугъл" е премълчал няколко случая на тормоз, касаещи високопоставени представители, сред които и Анди Рубин, създателят на операционната система за мобилни устройства "Андроид". Според изданието Рубин е бил принуден от шефа на компанията да я напусне през 2014 г. заради обвинение за сексуален тормоз. Той обаче е получил обезщетение от 90 млн. долара. Изданието се позовава на вътрешни документи на компанията, както и на съдебни документи и на разкази на служители на компанията.
Още от Свят
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна