22 Март, 2026

Guitar Green Fest 2025 озвучи Тетевен с магията на китарата

Guitar Green Fest 2025 озвучи Тетевен с магията на китарата

снимка: пресцентър на община Тетевен

Събитието събра на едно място даровити млади музиканти, утвърдени имена и ценители на китарната музика от страната

На 26 юли живописният площад "Сава Младенов" в град Тетевен се превърна в сцена на вдъхновяващо музикално преживяване — Guitar Green Fest 2025. Това е първо издание на фестивала като се очаква той да се превърне в дългогодишна традиция – празник на музиката и таланта.

Събитието събра на едно място даровити млади музиканти, утвърдени имена и ценители на китарната музика от страната. То беше открито с приветствие от кмета на Община Тетевен – д-р Мадлена Бояджиева, която изрази радостта си от провеждането на подобно културно събитие и подчерта значимостта му за духовното обогатяване на местната общност.

На сцената се изявиха виртуозният маестро Огнян Вълев, който за пореден път плени публиката със своята майсторска техника и емоционалност, талантливата Ема Тороманян, Камерно дуо при НУИ "Проф. Веселин Стоянов" – гр. Русе, в състав Елвина Стоянова и Елиза Борисова, Китарен квартет към същото училище, пленителното трио "Ориентал" от Пловдив и домакините – Младежки китарен оркестър - Тетевен, под вещото ръководство на Павлин Павлов.

Всички участници в събитието получиха грамоти за отличното си представяне, а специално признание – грамота и плакет за принос в развитието на музикалното изкуство и култура в община Тетевен, беше връчено на г-н Павлов — основен организатор на фестивала и ръководител на местния китарен оркестър.
Събитието се проведе със съдействието на Община Тетевен и се превърна в истински празник. Фестивалът показа, че китарата не е просто инструмент – тя е глас на емоциите, мост между поколения, култури и носител на надежда.

Сподели:

Коментари (0)

През очите на жертвите – една позорна репресия на комунистическия режим

През очите на жертвите – една позорна репресия на комунистическия режим

Последните антикомунисти са опълчилите се жертви на възродителния процес, а филмът „Последните концлагеристи от Белене“ показва преживяното от тези хора, част от българската нация

„София филм фест на брега“ старира с филм - носител на "Златна палма", и препълнена зала

„София филм фест на брега“ старира с филм - носител на "Златна палма", и препълнена зала

Началото на кинофорума беше поставено с „Обикновен инцидент“ на иранския режисьор Джафар Панахи. Филмът е носител на „Златна палма“ от Кан 2025 и отличен с десетки международни награди.

Музей на восъчните фигури засия с образи на звезди от киното, спорта и политиката в Бургас

Музей на восъчните фигури засия с образи на звезди от киното, спорта и политиката в Бургас

Всяка фигура се изработва ръчно от специализиран екип, като процесът отнема повече от половин година. „Всичко е в реален размер – използваме истински очни и зъбни протези, за да постигнем максимална достоверност."