23 Април, 2026

Гуцанов: Даваме шефовете на "Булгаргаз" на прокуратурата

Гуцанов: Даваме шефовете на "Булгаргаз" на прокуратурата

Борислав Гуцанов

Министър Росен Христов е предал националните ни интереси

Решението на затворената комисия на „Боташ“ ще бъде да дадем на прокуратурата всички материали и цялото управление на „Булгаргаз“ и ще искаме неговото отстраняване. Това каза в ефира на Би Ти Ви депутатът от БСП Борислав Гуцанов.

Като причина той посочи, че България ползва много по-малко газ, отколкото заплаща на Турция.

"Независимо дали взимаме газ, или не, ние си плащаме на турската страна. Това е грубо нарушение на българските интереси. Министър Росен Христов и "Булгаргаз" са тези, които са предали интересите ни. И искаме да бъдат отстранени тези хора. Това е национално предателство. Същото нещо се случва с ядрените централи", обясни още Гуцанов.

"Провал е най-меката дума, която можем да използваме, когато става въпрос за енергийната ни политика. Това беше последният сектор в областта на икономиката и енергетиката, който работеше и носеше сериозни приходи за държавата, докато в последните месеци не се намеси сглобката и не го порази и него. Тези хора взеха решение да подарят реакторите от АЕЦ „Белене“ на Украйна и тя да построи централа. Ние не можем да го направим, а щеше да струва на България 5 млн. лева. С цените на електричеството тя щеше да се изплати за 4 години", каза депутатът.
Сподели:

Коментари (0)

ЦИК, официално: ПБ – 131 мандата, ГЕРБ-СДС – 39, ПП-ДБ – 37, ДПС-21, Възраждане - 12

ЦИК, официално: ПБ – 131 мандата, ГЕРБ-СДС – 39, ПП-ДБ – 37, ДПС-21, Възраждане - 12

Броят на действителните гласове е 3 240 156, като 50 733 гласоподаватели са отбелязали опцията "Не подкрепям никого". 

Мирчев иска отделна парламентарна група заради раздора около Манол Пейков?

Мирчев иска отделна парламентарна група заради раздора около Манол Пейков?

Очаква се всеки момент Асен Василев да обяви дали ще влезе в НС като депутат от Пловдив или от Хасково

Радостин Василев: "Прогресивна България" са купили 300 000-350 000 гласа

Радостин Василев: "Прогресивна България" са купили 300 000-350 000 гласа

"Всички брокери, които работеха за Пеевски и Борисов се пренасочиха към Румен Радев. Питайте Копринков", заяви той