17 Юни, 2026

Гюнай Исмаил, областен координатор на "Републиканци за България" в Шумен: Феодалите на ДПС станаха феодали на ГЕРБ (Видео)

Гюнай Исмаил, областен координатор на "Републиканци за България" в Шумен: Феодалите на ДПС станаха феодали на ГЕРБ (Видео)
Гюнай Исмаил

Феодалите на ДПС станаха феодали на ГЕРБ. Това коментира в предаването „Алтернативата“ с Генка Шикерова областният координатор на Републиканци за България Гюнай Исмаил от Шумен, който миналата година напусна ГЕРБ, поради явното съглашателство на управляващата партия с ДПС.

„През 2009 г. ние започнахме опити да променим ситуацията в смесените региони, но от една-две години насам стана по-лошо. Примерът е Бейзат Яхя, който стигна до такава наглост, че сложи сина си втори в листата на ГЕРБ за област Шумен“, коментира в ефира Гюнай Исмаил.

„Те до вчера колеха и бесеха като депесари, сега правят същото, но вече като гербаджии. И стана по-лошо. Ако преди, ДПС контролираше и затваряше основно български турци в смесените региони, сега тези, същите депесарски кадри, контролират българи и цели общини, които нямат компактно мюсюлманско население“, разказа той.

Как може управляващата партия да няма свой представител в Народното събрание от областния център Шумен, запита Гюнай Исмаил: „Кого ще представлява този човек? По този начин ръководството на партия ГЕРБ не само предава, но вече се и подиграва със своите членове. Градът на учителите Шумен няма да има свой депутат!? Това, че министърът води листата е просто схема, измама, за да се пробута по-лесно синът на феодала Бейзат, който е втори“, категоричен бе Исмаил.

„Бейзат Яхя е човекът, който разпределя порциите в нашия регион“, обясни интервюираният. По думите му Яхя е най-близкият до премиера, който казва какво да се случва по места и е наричан от всички „ага“, точно, както и Ахмед Доган, разказа областният координатор на Републиканци за България в Шумен.

Сподели:
Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“

Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“

На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Коментари (0)