6 Декември, 2025

Хабаровск не отстъпва: Путин-оставка! Отивай в Космоса! (ВИДЕО)

Хабаровск не отстъпва: Путин-оставка! Отивай в Космоса! (ВИДЕО)

Жителите на хабаровския край поискаха оставка на руския президент Владимир Путин в поредния ден от протеста си."Путин-оставка!", "Отивай в Космоса!" гласят част от плакатите.  Назначеният от Кремъл  временен управител Михаил Дегтярев пристигна в Хабаровск.

В навечерието на пристигането му жителите на града отидоха на митинг пред сградата на регионалното правителство и поискаха Дегтярев да бъде върнат назабавно в Москва.

Губернаторът на града Сергей Фургал беше арестуван преди две седмици по обвинение, че е замесен в множество убийства, извършени преди около 15 години, което той категорично отрича. Протестиращите смятат, че единствената причина за обвиненията и ареста е неговата популярност, която в региона е много по-висока от тази на Путин. А президентът не допуска да има по-популярни фигури. Наказва ги.

Участниците в протестите са недоволни от безцеремонността на Москва в региона.

Бившият лекар, бизнесмен и депутат от Либерално-демократическата партия на Русия (ЛДПР) Сергей Фургал беше избран през 2018 г. за губернатор на Хабаровския край с близо 70 процента от гласовете, побеждавайки кандидата на "Единна Русия".

След ареста му ЛДПР заплаши да напусне парламента и да изтегли други губернатори, избрани с нейната листа.

Сподели:

Коментари (0)

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украински дронове поразиха през тази година най-малко 17 петролни рафинерии.  

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

До края на 2025 г. Европейската комисия ще представи своя план за подобряване на съвместимостта на енергийните мрежи на страните от Европейския съюз.

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.