28 Юли, 2026

Хакери удариха сайтовете на украинския президент и Службата за сигурност

Хакери са атакували сайтовете на украинския президент Володимир Зеленски, на Службата за сигурност на Украйна (ССУ) и други институции вчера следобед, но до вечерта работата им е била възстановена, съобщи днес Държавната служба за специални комуникации, цитирана от БТА и Ройтерс.

Службата не съобщи кой стои зад атаката.

В миналото Киев е обвинявал Русия за организиране на кибератаки като част от "хибридната война" срещу Украйна - нещо, което Москва отрича.

Киев и Москва са в конфронтация помежду си, откакто Русия анексира Кримския полуостров от Украйна през 2014 г. и подкрепи проруските сепаратисти в конфликта в Източна Украйна, който според Киев е отнел живота на 14 000 души.
Сподели:
Путин воюва с ръцете на бедните, наркоманите и затворниците

Путин воюва с ръцете на бедните, наркоманите и затворниците

Не по-малко от 10% от контрактниците от окупирания Крим са затворници или хора, които се опитват да избегнат наказателно преследване. 5

Съпругата на Дмитрий Песков страда, че не я пускат в ЕС, иска над 2 милиона евро компенсация

Съпругата на Дмитрий Песков страда, че не я пускат в ЕС, иска над 2 милиона евро компенсация

Според Татяна Навка ограниченията нарушават основни права, сред които правото на човешко достойнство и правото на зачитане на семейния живот.

Спорът между демократите и Тръмп за санкциите срещу руския петрол поставя под заплаха подкрепата за Украйна

Спорът между демократите и Тръмп за санкциите срещу руския петрол поставя под заплаха подкрепата за Украйна

Още през следващата седмица Сенатът на САЩ може да гласува законопроекта. Преди това обаче той трябва да получи подкрепата на достатъчен брой сенатори

Коментари (0)