30 Декември, 2025

"Хамас" освободи 13 заложници от Газа, Израел ще воюва за всичките 240

"Хамас" освободи 13 заложници от Газа, Израел ще воюва за всичките 240

Йоан Галант обяви, че войната ще продължи докато не бъдат унищожени терористите

Израелските телевизии току-що съобщиха, че 13 заложници от Газа са предадени на Египет. Малко преди това бе съобщено, че израелският премиер Бенямин Нетаняху и министърът на отбраната Йоав Галант ще наблюдават лично процеса на предаването на заложници по сделката за примирието, пише Der Standart.

По-рано днес израелският министър на отбраната Йоав Галант каза, че примирието с Хамас е "кратка почивка", преди Израел да поднови военните действия в пълен мащаб. Това той е обявил, в разговор с италианския си колега, който е на посещение в Тел Авив, съобщиха от кабинета му, предаде ВВС. 

Думите на министъра на отбраната идват именно в момент, когато Израел се готви да приеме 13 заложници, които трябва да бъдат освободени от "Хамас" в замяна на освобождаването на 39 палестински затворници, които са част от четиридневното примирие с „Хамас“.

"Ще има кратка пауза и след това ще продължим да действаме с пълна военна мощ. Няма да спрем, докато не постигнем целите си: унищожаването на "Хамас" и връщането на заложниците от Газа в Израел - те са 240 и това е, което не можем да приемем и не можем да толерираме", каза Галант.

Сподели:

Коментари (0)

Радев назначи посланици в Италия, Финландия, Португалия и Колумбия

Радев назначи посланици в Италия, Финландия, Португалия и Колумбия

Иван Кондов е назначен за посланик в Италия, Елена Шекерлетова - в Португалия, Зорница Апостолова - във Финландия.

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия - какво ще означава това за Близкия изток?

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия - какво ще означава това за Близкия изток?

Израел следи развитието с особено внимание. В момента това е единствената страна в Близкия изток, която разполага с изтребители F-35

Тръмп: САЩ поразиха пристанище във Венецуела, използвано за товарене на наркотици

Тръмп: САЩ поразиха пристанище във Венецуела, използвано за товарене на наркотици

„Поразихме всички лодки, а след това ударихме и самата зона — мястото, където се осъществява операцията. И то вече не съществува.“