Сред първите 7 освободени беше и Матан Ангрест - израелски войник с българско гражданство. Повече от половин година не беше сигурно, че е жив. Последното видео, което "Хамас" разпространи с него, е от месец март.
Край на заложническата криза - последните 20 живи израелски пленници, държани от терористичната групировка "Хамас" в Газа, вече са на свобода след 2-годишно пленичество.
Сред първите освободени е и Матан Ангрест, който е български гражданин, предаде БНТ.
В замяна на заложниците, Израел пуска от затворите си около 2000 палестинци. Американският президент Доналд Тръмп обяви, че войната е приключила.
Последните двадесет живи заложници на "Хамас" бяха предадени на представители на Червения кръст след 738 дни в плен.
Терористите пуснаха на свобода пленниците на няколко групи. Сред първите 7 освободени беше и Матан Ангрест - израелски войник с българско гражданство. Повече от половин година не беше сигурно, че е жив. Последното видео, което "Хамас" разпространи с него, е от месец март.
От ивицата Газа заложниците бяха транспортирани с автобуси на Червения кръст до военната база "Реим" в Южен Израел. Оттам с хеликоптери, придружени от близките си, пленените бяха транспортирани до болници.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.