ГЕРБ може прагматично да направи кабинет с премиер Борисов, прогнозира Димитър Аврамов
Има победител и това е ГЕРБ, а има и голям губещ – това е ПП-ДБ. Но за мен е изненада е, че Възраждане постигнат по-високи резултатите за Европейски парламент (ЕП). Идеята е да бъдат наказани европейците, а не само българите. Това е едно предупреждение, коментира в ефира на Нова ТВ социалният антрополог Харалан Александров.
Очаквам Борисов като загрижен политик, който не просто оцеля, той иска да върне страната към ежедневния дневен ред – европейско развитие на България, ако има една ясна и спокойна Европа. Но не мога да се ангажирам какъв тип кабинет ще бъде направен, обясни анализаторът.
ГЕРБ ще опитат да направят правителство като първа политическа сила. Но въпросът обаче е ГЕРБ да не дадат повече от същото. Сега си говорим за МЕЧ и Величие, дано не си говорим по-късно за стрела и гилотина. ГЕРБ може прагматично да съставят правителство, Борисов да е премиер и е възможно да получат подкрепа в новия парламент, прогнозира Аврамов.
Още от България
Поли Генова: Бургас е вдъхновение, той е лиричен, ще остави хубави спомени от „Евровизия 2027“
За мен няма нищо по-свято и ценно от българското, българския фолклор, и винаги съм си мечтала да мога да вкарам в музиката, която правя, нещо от корените си, каза певицата за своята песен "Моя душа"
Йотова използва православния празник Успение Богородично за политическа и предизборна пропаганда
Няма съмнение, че изявата на държавния глава има чисто пиарски характер, свързан с предстоящите президентски избори, в които тя се заяви, че ще участва
Слънчево, но горещината временно отстъпва, слаби дъждове на югоизток
Максималните температури - от 25°-26° в североизточните райони до 32° в крайните югозападни, за София - около 27°. На морето само на юг е възможно да превали слаб дъжд.