27 Април, 2025

Турция отново обмисля преразглеждане на системата all inclusive

Турция отново обмисля преразглеждане на системата all inclusive

Снимката е илюстративна

Обсъжда се моделът "плащаш толкова, колкото използваш“

Представители на туристическия бранш в Турция отново предлагат да се преразгледа системата "ол инклузив" (all inclusive), пише вестник "Хюриет“, цитиран от Нова ТВ и БТА.

Турското издание цитира бизнесмена Зафер Алкай, който е един от създателите на тази система през 90-те години на миналия век. През последните няколко години обаче Алкай се обявява за промяна на формата. 

„Системата "ол инклузив" беше много важна за развитието на нашата туристическа индустрия. Резултатите, които сме постигнали благодарение на нея, са неоспорими. Въпреки това, години по-късно, в новия реалност, в която се намираме в момента, тя трябва да бъде обсъдена отново. Туристите, които изискват високо качество на продуктите и услугите, естествено са готови да платят цената.” - посочи бизнесменът.

Представители на турската туристическа индустрия многократно са правили предложения за преразглеждане на формата "all inclusive", включително се предлага моделът "плащаш толкова, колкото използваш“, посочва "Хюриет". По официални данни, през миналата година 56,7 млн. туристи са посетили южната ни съседка. 

Сподели:

Коментари (0)

Расте интересът на чуждестранните туристи към София

Расте интересът на чуждестранните туристи към София

Най-много туристи са дошли от Италия, Гърция, Израел, Турция, Германия, Великобритания, Испания, Румъния, САЩ, Франция

 „България Еър“ стартира директни полети между Варна и Париж за летния сезон

 „България Еър“ стартира директни полети между Варна и Париж за летния сезон

Новата въздушна връзка между морската столица на България и френската столица бе открита тържествено с традиционен воден салют на Летище Варна при пристигането на първия полет от Париж

Добри са условията за туризъм в планините

Добри са условията за туризъм в планините

Има сняг и възможност за заледяване, в централните части на Стара планина има мъгла и умерени ветрове