2 Август, 2026

Харис нарече Путин "диктатор убиец", който лесно манипулира Тръмп

Харис нарече Путин "диктатор убиец", който лесно манипулира Тръмп
Камала Харис, снимка: EPA/BGNES

Тя коментира тайните разговори на Тръмп с руския автократ

Вицепрезидентът на САЩ Камала Харис заяви, че бившият президент и неин опонент в битката за  президентския пост Доналд Тръмп има „желание да бъде диктатор“, съобщи изданието Axios.

Тя коментира тайните разговори на Тръмп с руския автократ Владимир Путин, за които пише журналистът от Washington Post Боб Удуърд в книгата си "Война", която ще излезе официално на 15 октомври.

Харис отбелязва, че Тръмп лесно може да бъде манипулиран чрез „ласкателства и благосклонност“ от хора като Путин.

Както посочва вицепрезидентът на САЩ, Тръмп „се възхищава от силните на света“ и те „си играят с него, защото той смята, че са му приятели“.

В същото време те „непрекъснато го манипулират“, допълва Харис .

В книгата си Удуърд пише, че Тръмп тайно е изпратил тестове за COVID-19 на Путин през първите дни на пандемията от коронавирус. Бившият президент определи като "фалшификация" написаното от журналиста.

Харис напомни, че „хората умираха със стотици“ и се опитваха си набавят тестове за COVID-19, но „не можеха да ги намерят никъде“, а Тръмп, който тогава беше президент на САЩ, „ги изпраща на диктатора убиец в Русия за негова лична употреба“.

От руското посолство в САЩ изразиха възмущение  от "неприемливите изявления" на Харис за Путин и заявиха, че те "обиждат целия руски народ“.

В книгата си Удуърд цитира помощник на Тръмп, който казва, че експрезидентът поддържа връзка с Путин и е разговарял с него поне седем пъти, откакто напусна Белия дом през 2021 г.
Тръмп внесе съдебен иск срещу Удуърд за данни, които според него са публикувани без разрешение, пише още Axios. 

Превод Faktor.bg

Сподели:
Украйна отправи призив към партньорите си след  нов масиран ракетен удар по Киев

Украйна отправи призив към партньорите си след нов масиран ракетен удар по Киев

Това е второто мащабно нападение срещу столицата през тази седмица, след като в четвъртък загинаха девет души. Убити бяха и шестима членове на едно семейство от село край Кривой Рог

Иранският външен министър: Ще атакуваме енергийни обекти на други държави, ако...

Иранският външен министър: Ще атакуваме енергийни обекти на други държави, ако...

 В разговор с началника на пакистанската армия фелдмаршал Асим Мунир и с турския външен министър Хакан Фидан, Арагчи заяви, че Иран ще отговори решително на всяка „агресия“

ISW: Руското настъпление се провали

ISW: Руското настъпление се провали

Според Института продължаващите украински контраатаки, кампанията с удари на средна дистанция и доминирането на украинските безпилотни системи продължават да ограничават темповете на руското настъпление

Коментари (0)