12 Февруари, 2026

Харизанов: Не виждам вълна от ентусиазъм смислените политици да участват в редовно управление

Харизанов: Не виждам вълна от ентусиазъм смислените политици да участват в редовно управление

Георги Харизанов

Не е сигурно дали следващото Народно събрание ще успее да излъчи работещо правителство, смята анализаторът

"Предизборната кампания за народни представители се движи в познатия коловоз, за жалост и президентската кампания влезе в него. Ситуацията е предвидима до степен на досадност, което не съм сигурност, че е от полза на предизборната кампания, но тази предвидимост може да доведе до успокоение в партиите. Дано да дойдат времена, когато протегнатата ръка няма да се приема като проява на слабост". Този коментар направи пред БНР Георги Харизанов от Института за дясна политика.

Той подчерта, че голяма част от българското общество желае промяна в политическото управление на страната.

"Да отчетем дали партии, които имат дългосрочна перспектива за развитие и дългосрочни планове за бъдещето, биха желали точно сега да участват в управлението".

По думите на Харизанов т.нар. системни партии не биха искали самоцелно да влязат във властта, тъй като са наясно в какво състояние е държавата.

"Вълната от ентусиазъм за участие в редовно правителство от смислените политици никаква я няма", смята анализаторът.

"Прекалено ще е сложна ситуацията и в деня след изборите, за да може някой отсега да прави сигурни прогнози кой ще участва във властта и кой ще остане извън нея. Решението за това е на избирателите", коментира Харизанов.

Според анализатора не е сигурно дали следващото Народно събрание ще успее да излъчи редовно правителство.  

Сподели:

Коментари (0)

Деньо Денев: Никога не е имало служители на ДАНС сред обитателите на хижа „Петрохан“

Деньо Денев: Никога не е имало служители на ДАНС сред обитателите на хижа „Петрохан“

През юни 2024 г. в ДАНС са получени сигнали срещу неправителствената организация „Национална агенция за контрол на защитените територии“, председателствана от Ивайло Калушев

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Съдът спря новите правила за паркиране в София

Става дума за новите текстове, които засягат платеното паркиране и организацията на движението

Желязков за казуса „Петрохан“: Това е национална драма, МВР ще си свърши работата, ако бъде оставено да работи

Желязков за казуса „Петрохан“: Това е национална драма, МВР ще си свърши работата, ако бъде оставено да работи

"Нямаме право политически да налагаме впечатления, внушения, твърдения, защото не е честно към разбирането, че сме правова държава"