Идеята на новия особен управител на „Лукойл“ у нас е „да упражнява контрол върху финансовите потоци“ на компанията, каза политическият анализатор Георги Харизанов
Според него, критики тепърва ще има, но той се надява те да са по същество, а не „претопляне на стари манджи“.
Харизанов заяви, че преди е бил критик на новия особен управител на „Лукойл“ Румен Спецов, но откакто е директор в НОИ, няма факти че не си върши добре работата.
Националната агенция по приходите си върши работата добре, за това не може да бъде критикуван, каза категорично Харизанов.
Рафинерията е частна собственост на руска компания, а САЩ искат да ограничат максимално такива компании, които са касички на Русия за конфликта в Украйна.
А ние сме отговорни в процеса на спирането на изтичането на пари от тази касичка "Лукойл" за войната на Русия.
Нека всичи българи да имат достъп до горива на добра цена, е на мнение Харизанов. За него дерогацията е завоевание, не може просто ей така да сме я получили.


Коментари (0)