21 Декември, 2025

Хайри Садъков оглавява ПГ на ДПС-ДПС

Хайри Садъков оглавява ПГ на ДПС-ДПС

Хайри Садъков, снимка: БГНЕС

Към момента Хайри Садъков е заместник-председател на Народното събрание и е доказан политик и познава политиката на местно и национално ниво

ДПС на Ахмед Доган обяви днес новия председател на ПП на партията - Хайри Садъков. По този повод евродепутатът Илхан Кючюк след края на заседанието на Централното оперативно бюро заяви: "Няма да се обединяваме с крадци на демокрация. За нас правата на човека и върховенството на правото е върховно достижение на българската демокрация. Много български граждани са дали своя живот за това. Избрахме за председател на парламентарната група Хайри Садъков", заяви Кючюк.

По думите на Кючюк този депутат е доказан политик и познава политиката на местно и национално ниво. Към момента Хайри Садъков е заместник-председател на Народното събрание.

Заместник-председателите на парламентарната група остават същите. Това са Джейхан Ибрямов, Марио Рангелов, Севил Али и Танер Али. Той бе категоричен, че не се очаква нови трусове с напускащи парламентарната група.

"Пътят, който е начертан преди 35 години от д-р Ахмед Доган, продължава да бъде същият, а именно - ценностно ориентиран", заяви още евродепутатът.

Той бе категоричен, че действията на Джевдет Чакъров са "солов ход": "Не се отъждествяваме с действията му. Съжаляваме, че ограби мечтите на много хора".

Илхан Кючюк заяви, че събитията от днешния ден са довели до по-голяма консолидация на структурите. В петък предстои да се проведе разширено заседание на ЦОБ. 

"ДПС е идея и кауза. ДПС е минало, настояще и бъдеще", категоричен е Илхан Кючюк.

Сподели:

Коментари (1)

  • 20:10, 27 Май, 2025

    А Айрян Бълъков кога ще го съдят.

    Отговор
Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Заради стачки от гръцка страна при прехода "Кулата" - "Промахон" от 12:00 ч. днес не се пропускат превозни средства и в двете посоки

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

"Историческият опит сочи, че вероятно ще има известно първоначално недоверие, малко мнителност, но според мен това е стъпка в правилната посока."

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"