Хекимян зацикли на темата "Златен век", не спря да пита Фандъкова ще продължи ли строителството
Закъснените при изпълнението на проекта ще струва по 200 000 лева на ден на фирмата, която го реализира
Нашето мнение за "Златен век" е ясно - след като няма удължаване на разрешение за строеж след 2016 година, с което се спира изграждането на тази висока сграда. Тоест, разрешението е изтекло в края на 2018 и реално строителството е незаконно според столична община. Това заяви в студиото на Би Ти Ви кметът на София Йорданка Фандъкова.
Инвеститорите имат възможност да обжалват решението ни. Споровете се решават в съда, той ще каже кой е прав и кой не, ако има дело по този казус, посочи тя.
Фандъкова ясно обясни, че има заповед на ДНСК за спиране на строежа на "Златен век" и той е спрян. Няма различие на позицията на общината с тази на министър Аврамова. И помоли водещият да не я кара да говори от името на ДНСК.
Фандъкова многократно подчерта, че няма законово изискване главният архитект да даде отделно становище от това на общината. А строителите са в правото си да решава спора в съда, и ако се стигне до дело, ще отговорим на всички спорни въпроси.
Кметът на София изрази своята позиция и по скандала "Апартамент гейт". Тя посочи, че подалите оставки е принципна позиция за носене на отговорност. Надява се и другите политически сили да работят за връщането на доверието към политиците. А въпросът с Цветанов отдавна приключи, позицията му беше правилна.
Темата за Графа също беше коментирана от столичния кмет.
Вниманието към този обект е обяснимо, той е знаков обект, а все още е строителна площадка. Дейностите са на финала и трябва да се довърши с озеленяването, пербулите трябва да се направят. А ограничителите трябваше да бъдат сменени с елементи, които да не са опасни за гражданите. Те са задължителни, без да се казва какъв да бъде вида - но те трябва да са съобразени с безопасността на хората и превозните средства. Закъснените при изпълнението на проекта ще струва по 200 000 лева на ден на фирмата, която реализира проекта. Надявам се, че помним как изглеждаше тази улица преди, на мен лично ми беше неудобно да минавам по нея, попита риторично Йорданка Фандъкова.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия