19 Март, 2026

Военен хеликоптер се разби в руската Калужка област

Военен хеликоптер се разби в руската Калужка област

Снимката е илюстративна

Екипажът е загинал

В руската Калужка област се разби хеликоптер Ми-28, съобщи изданието Гордон с позоваване на губернатора на региона Владислав Шапша.

"В Жиздринския район претърпя катастрофа хеликоптер Ми-28. На мястото на катастрофата работят оперативна група и спасители." – посочва Шапша. 

По-късно руската агенция „Интерфакс” съобщи с позоваване на руското военно министерство, че екипажът на хеликоптера е загинал. Според предварителна информация на местните власти, причината за инцидента е техническа неизправност.

Отбелязва се, че хеликоптерът е изпълнявал планов полет. Според руското военно министерство, летателният апарат е паднал в безлюдна местност и на земята няма разрушения. 

Превод: Faktor.bg 
Сподели:

Коментари (0)

Авиокомпаниите са заплашени от недостиг на гориво още през април

Авиокомпаниите са заплашени от недостиг на гориво още през април

Тази седмица Виетнам стана първата държава, която предупреди за евентуална отмяна на полети от месец април, а Китай и Тайланд обявиха, че спират износа на гориво, за да запазят собствените си запаси

Ройтерс: Лидерите на ЕС притискат Орбан да отмени блокадата на заема за Украйна

Ройтерс: Лидерите на ЕС притискат Орбан да отмени блокадата на заема за Украйна

Позицията на унгарския премиер възмути лидери на ЕС, тъй като Киев може да остане без пари до седмици, ако не получи ново финансиране, а обратният завой на Орбан постави под въпрос доверието в най-висшият орган за вземане на решения в ЕС

Дрон удари рафинерия в Саудитска Арабия, дъщерна на „ЕксънМобил“ на САЩ

Дрон удари рафинерия в Саудитска Арабия, дъщерна на „ЕксънМобил“ на САЩ

По-рано в същия ден саудитското министерство на отбраната съобщи в платформата Х, че е прехванало балистична ракета, насочена към същото пристанище