Всички на борда са загинали
Хеликоптер Ми-8 на Федералната служба за сигурност на Русия се разби край Челябинск. Тримата членове на екипажа загинаха, предаде Дарис с позоваване на контролираната то Кремъл агенция ТАСС.
От руското министерство на извънредните ситуации посочват, че причината за авиокатастрофата засега не е установена.
Хеликоптерът е паднал в Сосновски район в Челябинска област. На мястото е избухнал пожар, който вече е потушен.
Всички хора на борда на хеликоптера са загинали. На земята няма пострадали хора.
През последните години в Русия има поредица от катастрофи с хеликоптери Ми-8. Последната от тях стана на 27 юли тази година в Република Алтай, Южен Сибир. Тогава загинаха петима от 16-те човека на борда на хеликоптер Ми-8, който превозваше туристи.
Франс прес отбелязва, че в Русия често стават катастрофи на самолети и хеликоптери, които са използвани твърде много в отдалечени региони. Основни причини за злополуките са лоши метеорологичните условия, човешки грешки и технически проблеми.
Още от Свят
The Atlantic: „Мозъкът на Путин“ е разяждан от съмнения дали Русия ще преживее войната
В Русия вероятно са останали само двама души, които все още искат да воюват с Украйна. В публикацията си Шустър се спира на личността на руския крайнодесен философ Александър Дугин
Дронове „разнесоха“ петролна база в Крим
Горивната инфраструктура на окупирания полуостров остава една от основните цели на украинските удари.
Зеленски ще се срещне с Мерц, Макрон и Стармър в Лондон: медиите разкриха причината
Президентът на Украйна Володимир Зеленски ще проведе среща с лидерите на тези държави за обсъждане на военни въпроси.