4 Юли, 2026

Херцог: Университетите в САЩ са заразени с омраза и антисемитизъм

Херцог: Университетите в САЩ са заразени с омраза и антисемитизъм
Ицхак Херцог

„Гледаме с ужас как зверствата от 7 октомври се празнуват и оправдават"

Президентът на Израел Ицхак Херцог коментира сблъсъците в в кампусите на американските университети, провокирани от пропалестинските демонстрации.

По думите му, тези образователни институции са "заразени с омраза и антисемитизъм", предаде АФП.

"Виждаме видни академични институции, зали на историята, културата и образованието, замърсени от омраза и антисемитизъм, подхранвани от арогантност и невежество“, каза Херцог.

„Гледаме с ужас как зверствата от 7 октомври срещу Израел се празнуват и оправдават", добави той, като обеща подкрепа на еврейските студенти в тези университети. /БГНЕС

Сподели:
The Times: Тайният батальон, който подпали Русия! Войната стигна до прага на Путин  

The Times: Тайният батальон, който подпали Русия! Войната стигна до прага на Путин  

„Опитваме се да направим войната толкова скъпа, че те да не могат да я продължат, и да ги принудим към мир“, казва командирът на батальона с позивна Рей,

В Санкт Петербург гори нефтен терминал: ударен е един от най-големите балтийски пристанищни комплекси

В Санкт Петербург гори нефтен терминал: ударен е един от най-големите балтийски пристанищни комплекси

Освен това през нощта срещу 4 юли постъпиха информации за експлозии и в други региони на Русия, както и в окупирани украински територии. Съобщава се за взривове и в Луганск, Чувашия и окупирания Крим.

"Уолстрийт джърнъл“:  Дали принципите на САЩ ще останат и до 300-годишнината на страната?

"Уолстрийт джърнъл“: Дали принципите на САЩ ще останат и до 300-годишнината на страната?

Политическото противопоставяне, засилено от социалните мрежи, все по-често прераства във фундаментални конфликти, които пораждат искания за използване на противоконституционни средства срещу политическите опоненти

Коментари (0)